Інсталяція

1 липня 2020 року в історичному центрі Києва, на оглядовому майданчику біля Замку Річарда, Андріївський узвіз, 15, заплановано відкриття художньої інсталяції. Інсталяція складатиметься з абстрактних скульптур Геннадія Гутгарца і візуального представлення 18 віршів Целана в оригіналі та перекладах українською та російською мовами Василя Стуса, Сергія Жадана, Петра Рихла і Марка Белорусця.

У зв`язку із карантинними обмеженнями відкриття інсталяціїї переноситься до кінця карантину.

До Вашої уваги пропонується віртуальна модель інсталяції “Целан.Лист з Києва” .

Частину віршів (біля них Ви побачите малюнок гучномовця) вже можна і послухати.

Заходячи в одну з кабінок, Ви бачите надрукований на прозорому матеріалі оригінал вірша Целана. Праворуч і ліворуч – переклади. Натискаючи на клавіатурі клавіши g, u або r відповідно, Ви почуєте цей вірш у виконанні Алли Заманської та Сюзанни Махт українською, російською, або німецькою.

Позаду оригіналу Ви бачите скульптуні елементи. Вони символізують уламки світу, на яких Целан творив свою трагічну поезію. Скульптури розміщені на чорному піску. Перша збірка віршів Целана, що вийшла у 1948 році, має назву “Пісок із урн”.

Увага: вірш кожною мовою транслюється до кінця, потім вимикається.

Для початка переглядання віртуальної моделі інсталяції натисніть на її зображення і далі керуйте стрілками на клавіатурі і мишою.

Цікавих вражень і до зустрічи на вебінарі!

https://vr.prodintelligence.com/

на головну